Tísňová
linka:
155
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

KORONAVIRUS - aktuální informace


MUDr. Roman Gřegoř, MBA, ředitel ZZS MSK, 31. 3. 2020 21:17:14 - verze pro tisk

Informační linka 1212, funguje v nepřetržitém provozu. Linku 155 (112) volejte jen v případě vážných zdravotních problémů nebo v ohrožení života !

 

Níže uvádíme aktualizované základní informace v souvislosti s výskytem onemocnění:

 

1. V České republice je momentálně (31. 3. 2020 21:00 h) laboratorně potvrzeno 3257 případů výskytu CoV. 282 z těchto pozitivně testovaných pacientů je z Moravskoslezského kraje.

2. V současné době je naprostá většina pozitivně testovaných osob v domácí karanténě. 45 lidí v rámci ČR je uzdraveno, z toho 1 v Moravskoslezském kraji. (Pozn.: Jako uzdravenou lze označit osobu, která byla pozitivní a následně má dvakrát za sebou v odstupu 2 dnů negativní nález).

 

3. V kraji trvale pracují 4 výjezdové týmy (v Havířově, Ostravě, Opavě a Krnově), které na základě rozhodnutí epidemiologa vyjíždějí provést odběry za pacienty, u nichž je vysloveno podezření na možnou infekci koronavirem, a kteří se z nejrůznějších důvodů nemohou na výzvu sami dostavit do některého z oběrových center. Tato centra jsou zřízena u vybraných nemocnic (FN Ostrava, MN Ostrava, Opava, Krnov, Havířov, Karviná, Frýdek-Místek, Nový Jičín a Třinec . Odběr je a bude možno provést pouze za podmínek, že osoba (osoby) přijedou osobním autem, vždy jen na základě doporučení praktického lékaře v koordinaci s epidemiologem! Praktičtí lékaři mají od 23.3. (pokud se do systému zaregistrují), k dispozici aplikaci pro vygenerování žádosti o odběr přímo na stránkách MS kraje. Stále není a nebude možno si zajet z vlastního rozhodnutí se nechat otestovat!

Osoby, kterým nyní končí karanténa a neměly pozitivní nález, bude tato ukončena stejným (praktickým) lékařem, který ji nařídil, ovšem jen za předpokladu negativního výsledku rychlotestu, který indikuje opět tento lékař a který zároveň oznámí, na kterém z odběrových míst je toto možno provést.

 

Nadále doporučujeme sledovat média (ČT24, rozhlas, především Radiožurnál) a webové stránky oficiálních a ověřených institucí. Informace lze nalézt třeba zde: Stránky MS kraje, dále na adrese: Stránky MZ ČR, Státní zdravotní ústav Ostrava, Krajská hygienická stanice se sídlem v Ostravě.,

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Koronavirus
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
First Responder systém MSK
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Ochrana osobních údajů - GDPR
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infolinka
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz
Ochrana osobních údajů